Secciones

Club Friendlies

Fase 1 (16-28 Jul)

  • Westlandia 1-5 NEC
  • Eindhoven 0-2 ODIN '59
  • Volendam 5-0 Kloetinge
  • TOP Oss 5-0 Dessel Sport
  • Shenzhen 2-0 Gafanha
  • Guangzhou R&F 0-1 La Tamponnaise
  • Ilves 3-2 TPV
  • Telstar 3-1 OFC Oostzaan
  • Jong Utrecht 1-2 Sparta Rotterdam
  • RKC Waalwijk 3-0 Katwijk
  • Mainz 05 4-0 TuS Marienborn
  • Antwerp 1-0 Excelsior Virton
  • Botafogo SP 1-0 Sertãozinho
  • Operário PR 0-0 Cascavel CR
  • Roda JC 2-0 Lierse Kempenzonen
  • Dikkelvenne 3-1 Gent
  • Sporting Châtelet 0-1 Tubize
  • Stuttgart 2-3 Utrecht
  • Hannover 96 0-0 NEC
  • Antwerp 1-0 OH Leuven
  • Cambuur 0-2 Mechelen
  • Wolfsburg 3-0 Vitesse
  • Kaizer Chiefs 0-1 Werder Bremen
  • Den Bosch 5-2 Borussia M'gladbach II
  • Borussia M'gladbach 1-2 Magdeburg
  • Nürnberg 1-1 PEC Zwolle
  • Holstein Kiel 2-0 Mechelen
  • NAC Breda 2-1 Sint-Truiden
  • Gençlerbirliği 1-0 MTK
  • Bayer Leverkusen 4-0 Twente
  • Luzern 1-2 Winterthur
  • Dordrecht 3-0 TOP Oss
  • Darmstadt 98 2-1 Wehen Wiesbaden
  • Mainz 05 2-3 Standard Liège
  • Viktoria Plzeň 6-0 Ústí nad Orlicí
  • Köln 3-1 Groningen
  • Sparta Praha 3-1 České Budějovice
  • Rot-Weiß Erfurt 3-1 International Leipzig
  • Dynamo Dresden 7-0 Budissa Bautzen
  • Desportivo Brasil 2-0 São Bento
  • Carl Zeiss Jena 4-0 Oberlausitz Neugersdorf
  • Zürich 4-3 Aarau
  • Twente 1-1 Sportfreunde Lotte
  • 1860 München 2-2 Ried
  • Hertha BSC 4-1 Arminia Bielefeld
  • Lugano 3-0 Chiasso
  • Erzgebirge Aue 1-0 Hallescher FC
  • Mladá Boleslav 3-0 Viktoria Žižkov
  • Zulte-Waregem 3-3 Hannover 96
  • Magdeburg 2-0 Shenzhen
  • Linense 1-3 Botafogo SP
  • Guarani 1-1 Inter de Limeira
  • Crevillente 3 1-1 5PENALTIS Elche
  • Peralada 3-4 De Graafschap
  • Fortuna Sittard 0-1 Genk
  • Waasland-Beveren 1-1 Würzburger Kickers
  • Utrecht 1-2 KV Oostende
  • Fortuna Düsseldorf 1-0 Emmen
  • Vila Nova 0-0 Luziânia
  • CRB 1-1 Flamengo Arcoverde
  • Ponte Preta 2-0 Velo Clube
  • Hoffenheim 5-2 Sint-Truiden
  • Karlsruher SC 0-3 Magdeburg
  • Slovácko 1-1 AZ
  • Borussia Dortmund II 3-2 Willem II
  • Saarbrücken 4-2 Wehen Wiesbaden
  • Bidvest Wits 2-2 Werder Bremen
  • Bayer Leverkusen 3-1 PEC Zwolle
  • Gazişehir Gaziantep 0-2 Astra
  • FC Schaffhausen 1-1 St. Gallen
  • Rostov 1-1 Kukësi
  • Thun 2-0 Rapperswil-Jona
  • Neuchâtel Xamax 0-3 Lausanne Sport
  • Basel 2-0 Aarau
  • Erzgebirge Aue 0-1 Hansa Rostock
  • Hoffenheim 2-3 Anderlecht
  • Groningen 1-1 MSV Duisburg
  • Cercle Brugge 2-2 Stuttgart
  • St. Pauli 2-3 Sporting Charleroi
  • Schalke 04 2-2 Genk
  • Horn 4-1 Leobendorf
  • Bayer Leverkusen 4-2 Preußen Münster
  • Vitesse 3-2 Livingston
  • Borussia M'gladbach 0-2 Standard Liège
  • Servette 4-1 Vevey Sports
  • Benesov 0-5 Dukla Praha
  • Viktoria Plzeň 7-2 Baník Sokolov
  • Bohemians 1905 2-0 Viktoria Žižkov
  • Sereď 0-1 Karviná
  • Teplice 5-1 Oberlausitz Neugersdorf
  • Žilina 0-1 Opava
  • Mainz 05 2-2 Freiburg
  • Vítkovice 1-0 Zlín II
  • Podbeskidzie 1-1 Ruch Zdzieszowice
  • Mladá Boleslav 10-1 Dobrovice
  • Zlín 2-0 Zlaté Moravce
  • Hvidovre 2-1 Vanløse
  • Podbrezová 1-3 Pohronie
  • Gyirmót 0-0 Szombathelyi Haladás
  • AaB 1-2 Hobro
  • Gleisdorf 09 1-2 Austria Klagenfurt
  • Eintracht Norderstedt 6-1 Condor Hamburg
  • Stomil Olsztyn 2-2 Znicz Biała Piska
  • BSC Süd 05 0-1 Altglienicke
  • Stadl-Paura 0-4 Vorwärts Steyr
  • Trenčín 5-2 Sigma Olomouc
  • Mladá Boleslav 1-0 Olympia Praha
  • Optik Rathenow 1-6 BAK '07
  • Novorizontino 1-0 Londrina
  • Union Fürstenwalde 1-0 Lichtenberg
  • Lokomotiva Zagreb 1-1 Gorica
  • Debrecen 4-1 Zemplín Michalovce
  • Podbrezová 2-0 Dukla Banská Bystrica
  • Inter de Limeira 1-1 Bragantino
  • Babelsberg 4-3 Empor
  • Carl Zeiss Jena 3-0 Germania Halberstadt
  • Ilves 4-0 HIFK
  • Real Pilar 0-4 Colo Colo
  • Spartak Trnava 2-2 Liptovský Mikuláš
  • Wolfsburg 3-0 Rijeka
  • Hertha 1-3 Blau-Weiß Linz
  • Energie Cottbus 0-2 Sparta Praha
  • Jahn Regensburg 10-1 Liefering
  • Osnabrück 2-1 Young Boys
  • Krško 0-1 Slaven Koprivnica
  • Inter Zaprešić 2-2 Rudeš
  • Schalke 04 II 3-1 St. Pauli II
  • Mainz 05 2-2 Freiburg
  • Kriens 2-1 Köniz
  • Wacker Innsbruck II 5-2 Wörgl
  • VVV 2-0 Viktoria Köln
  • Salernitana 1-1 FC Rieti
  • Südtirol 3-0 Wacker Innsbruck
  • Wels 2-6 Ried
  • Wexford 0-3 St Patrick's Athl.
  • Cork City 5-0 Limerick
  • Empoli 1-0 Perugia
  • Raufoss 1-3 Mjøndalen
  • Rot-Weiss Essen 3-0 Fortuna Köln
  • TPV 1-0 Haka
  • Slovácko 1-3 Zhetysu
  • St. Pölten 4-2 Amstetten
  • São Bento 1-2 Guarani
  • Operário PR 2-0 Maringá
  • Ponte Preta 1-2 Juventus
  • Joinville 0-1 Paraná
  • Ituano 2-0 Botafogo SP
  • Rödinghausen 1-0 Havelse
  • RB Leipzig 1-0 Wolfsberger AC
  • Union Berlin 2-0 Shenzhen
  • Brøndby 8-0 BSF
  • Sandhausen 0-0 Hansa Rostock
  • JIPPO 0-2 KuPS
  • Dunărea Călăraşi 1-1 Uerdingen
  • Atlético GO 0-0 Ceilândia
  • Adana Demirspor 1-2 Universitatea Craiova
  • Etar 3-0 Spartak Pleven
  • TuS Haltern 2-1 Wiedenbrück
  • Cremonese 2-0 Renate
  • Rubin Kazan 2-0 Diósgyőr
  • Dinamo Bucureşti 0-2 Hajduk Split
  • Pescara 1-2 Fano
  • Frosinone 3-0 Paganese
  • Udinese 1-0 Calcio Padova
  • Anderlecht 1-2 Heidenheim
  • Corinthians 1-1 Santos
  • Tambov 3-0 Fakel
  • Elazığspor 0-2 Astra
  • PEC Zwolle 3-0 Cambuur
  • Zürich 3-1 Uerdingen
  • Hamburger SV 0-3 St. Gallen
  • Dinamo Zagreb 2-1 Partizani Tirana
  • Genoa 1-1 Würzburger Kickers
  • Rostov 1-0 Atyrau
  • 1860 München 0-1 Darmstadt 98
  • Kaiserslautern 0-2 Vidi
  • Ferencváros 1-2 Viitorul
  • Dynamo Dresden 2-1 Dinamo Zagreb
  • Ružomberok 11-0 Námestovo
  • AGF 2-3 OB
  • Legia Warszawa 4-1 Olímpico do Montijo
  • Paksi SE 0-1 Vaduz
  • Podbrezová 1-2 Liptovský Mikuláš
  • Ružomberok 5-1 Hodonín-Šardice
  • Rot-Weiß Erfurt 1-1 Zwickau
  • De Graafschap 2-2 AZ
  • Dynamo Dresden 2-1 Zürich
  • Young Boys 1-1 Astra
  • Erzgebirge Aue 2-1 Sion
  • AaB 6-0 Thisted
  • Rapid Wien 5-0 Horn
  • Ferencváros 0-0 Gaz Metan Mediaş
  • Ural 2 0-5 Tyumen
  • Botoşani 3-1 Ludogorets
  • Karlsruher SC 3-1 Winterthur
  • Kapfenberger SV 0-4 Mattersburg
  • Real Murcia 2-3 Neuchâtel Xamax
  • Mura 5-1 Beltinci
  • Traiskirchen 0-4 Admira
  • Austria Wien II 2-1 Mannswörth
  • Alemannia Aachen 4-0 Paderborn 07 II
  • VVV 2-0 Straelen
  • Finn Harps 2-0 Galway United
  • Spartak Moskva II 4-3 FShM Torpedo
  • Ural 2 0-4 Tyumen
  • Karviná 1-1 Třinec
  • Mladá Boleslav 0-2 Vysočina Jihlava
  • Sparta Praha 5-0 Loko Vltavín
  • Mallorca 1-0 Köln
  • Beroe 4-1 Botev Galabovo
  • Cherno More 1-1 Chernomorets Balchik
  • Zemplín Michalovce 3-2 Slavoj Trebišov
  • Dinamo Bucureşti 0-3 Sion
  • Sandecja Nowy Sącz 2-0 Stal Rzeszów
  • Spartak Moskva 5-2 Lokomotiv
  • Teplice 6-1 Táborsko
  • Opava 3-1 Prostějov
  • Sereď 1-1 Vác
  • Union Fürstenwalde 2-2 BAK '07
  • Senica 2-2 Dukla Banská Bystrica
  • Dunărea Călăraşi 0-0 Diósgyőr
  • Horsens 3-1 Fredericia
  • Vejle 1-0 Mezőkövesd-Zsóry
  • Politehnica Iași 0-3 Korona Kielce
  • Wisła Kraków 3-2 Wisła Sandomierz
  • Voluntari 3-2 Zalaegerszegi TE
  • Platense 0-1 Colo Colo
  • Spartak Trnava 1-0 Skalica
  • Zlaté Moravce 5-2 Dubnica
  • El Gounah 0-5 Várda SE
  • Lokomotiv Plovdiv 4-0 Maritsa Plovdiv
  • Rudar 3-0 Budafoki MTE
  • Gorica 5-1 Krško
  • Austria Wien 0-1 Wiener Neustadt
  • Meppen 2-1 Qəbələ
  • St. Pauli 3-2 Wehen Wiesbaden
  • Bochum 1-1 CSKA Sofia
  • Vorskla 0-0 CFR Cluj
  • Nizhny Novgorod 1-3 Armavir
  • Sepsi 3-1 Aktobe
  • Qarabağ 0-1 Újpest
  • Servette 1-1 Olhanense
  • Portimonense 1-1 MSV Duisburg
  • Maribor 0-0 Szombathelyi Haladás
  • Śląsk Wrocław 3-1 Chrobry Głogów
  • Lausanne Sport 3-0 Beijing Renhe
  • Slovan Bratislava 2-3 Sigma Olomouc
  • Dukla Praha 4-2 Sokol Živanice
  • Brinje-Grosuplje 0-5 Domžale
  • Triglav 1-0 Dob
  • Górnik Zabrze 8-0 Anagennisi Deryneia
  • Jablonec 8-0 Jiskra Mšeno
  • Babelsberg 6-1 International Leipzig
  • VfB Oldenburg 0-5 Sportfreunde Lotte
  • Optik Rathenow 2-1 BSC Süd 05
  • Fürstenfeld 1-6 Hartberg
  • Fortuna Köln 1-2 Bonner SC
  • Kriens 3-0 Cham
  • Cork City 2-0 Saint Marys AFC Cork
  • Cúcuta Deportivo 2-0 Deportivo Lara
  • Deportivo Táchira 2-1 Alianza Petrolera
  • Rubin Kazan 2-2 Viitorul
  • Esbjerg 1-2 SønderjyskE
  • Botev Vratsa 0-2 Dunav 2010
  • Lokomotive Leipzig 1-3 Zalaegerszegi TE
  • Sonnenhof Großaspach 0-1 Jahn Regensburg
  • Politehnica Iași 2-1 Esteghlal
  • Como 3-0 Chiasso
  • Brøndby 1-3 Roskilde
  • Heidenheim 1-0 Neuchâtel Xamax
  • Botoşani 2-1 Paksi SE
  • Hansa Rostock 6-1 Celik
  • Darmstadt 98 0-0 Rapperswil-Jona
  • Arminia Bielefeld 2-1 1860 München
  • Luzern 0-0 FCSB
  • Ingolstadt 3-1 Hallescher FC
  • Kaiserslautern 1-0 Shanghai Shenhua
  • Viktoria Plzeň 6-1 Ústí nad Labem
  • Basel 2-1 Puskás
  • SKA Khabarovsk 3-1 Atyrau
  • DAC 4-2 Galanta
  • Borussia M'gladbach II 3-2 Schermbeck
  • Servette 1-3 Rijeka
  • Nacional 3 2-2 4PENALTIS Colón
  • Pogoń Szczecin 1-1 Hermannstadt
  • Dinamo Vranje 2-4 Radnički Niš
  • Slovan Liberec 5-0 Oberlausitz Neugersdorf
  • Cracovia Kraków 1-1 Stal Mielec
  • Sarpsborg 08 4-0 Vålerenga
  • Lokomotiv 2-0 Žilina
  • Wisła Płock 1-1 Pogoń Siedlce
  • Odra Opole 2-1 Śląsk Wrocław
  • CFR Cluj 2-1 Zürich
  • Union Berlin 1-2 Unterhaching
  • Eintracht Braunschweig 5-0 Rot-Weiß Erfurt
  • Rheindorf Altach 4-4 Reutlingen
  • Astra 2-3 Orenburg
  • Voluntari 0-1 Zira
  • Piast Gliwice 2-0 Jastrzębie
  • Liefering 1-1 LASK
  • Gaz Metan Mediaş 0-3 Neftçi
  • Hamburger SV 1-0 Lugano
  • Dinamo Moskva 3-1 Pogoń Szczecin
  • Ludogorets 4-2 Honvéd
  • St. Pölten 3-0 Blau-Weiß Linz
  • Horn 1-3 Admira
  • Lausanne Sport 0-0 Union Berlin
  • Mjøndalen 3-1 Notodden
  • Salzburg 8-2 Liefering
  • Malmö FF 2-2 IFK Malmö
  • Sturm Graz 2-2 Vorwärts Steyr
  • St. Pölten II 3-0 Juniors OÖ
  • Wacker Innsbruck II 10-1 SVG Reichenau
  • Örebro 4-2 Linköping City
  • Mattersburg 1-1 Lafnitz
  • Brumunddal 0-2 HamKam
  • Austria Wien II 2-1 Leobendorf
  • FC Bocholt 0-3 Rot-Weiß Oberhausen
  • Stuttgart II 2-2 Backnang
  • FC Schaffhausen 0-1 YF Juventus
  • La Serena 0-3 Universidad de Chile
  • Nizhny Novgorod 1-1 Rotor Volgograd
  • Zemplín Michalovce 2-0 Liptovský Mikuláš
  • Scheiblingkirchen 1-4 Wiener Neustadt
  • Třinec 5-0 Viktoria Otrokovice
  • Wolfsberger AC II 0-2 Austria Klagenfurt
  • Banik Ostrava II 0-0 Vítkovice
  • FC Helsingør 2-2 AB
  • Vysočina Jihlava 6-3 Vyškov
  • Teplice 5-1 Varnsdorf
  • Podbeskidzie 3-0 ROW Rybnik
  • Bytovia Bytów 2-3 Bałtyk Gdynia
  • Chrobry Głogów 2-0 Gorzów Wielkopolski
  • Baník Sokolov 1-4 Příbram
  • Dukla Praha 4-1 Chrudim
  • Debrecen 1-0 Balmazújváros Sport
  • Celje 2-0 Šampion Celje
  • OFK Titograd 1-1 Rudeš
  • Slovácko 1-4 Hanácká
  • Slavia 0-0 Gomelzheldortrans
  • Senica 3-2 Petržalka akadémia
  • Hallescher FC 4-2 Chemnitzer FC
  • Stal Mielec 0-5 Stal Rzeszów
  • Raków Częstochowa 2-0 Warta Poznań
  • Wolfsberger AC 5-3 Kapfenberger SV
  • Hradec Králové 6-1 Loko Vltavín
  • Thisted 1-1 Vendsyssel
  • Třinec 1-1 Hlučín
  • ŁKS Łódź 1-0 Elana Toruń
  • Næstved 2-1 HB Køge
  • Podbrezová 1-1 Poprad
  • Lahti 2-0 KTP
  • Wisła Kraków 2-3 Garbarnia Kraków
  • Wigry Suwałki 0-0 Panevėžys
  • Köln II 4-0 Koblenz
  • Oulu 1-2 RoPS
  • Zlaté Moravce 4-1 Dukla Banská Bystrica
  • Luch Minsk 2-0 Ruh Brest
  • Sigma Olomouc 1-1 Ružomberok
  • Gyirmót 2-0 Spartak Trnava
  • Austria Wien 3-2 Ried
  • Randers 1-1 SønderjyskE
  • Grasshopper 1-0 Hajduk Split
  • MTK 1-3 Sabah
  • Vasas 1-1 Sereď
  • Nordsjælland 2-4 AGF
  • Karviná 0-0 Puszcza Niepołomice
  • Bayern München II 3-0 Garching
  • BFC Dynamo 1-0 Neustrelitz
  • Zlín 5-0 Nitra
  • Silkeborg 3-1 Raufoss
  • Fremad Amager 0-1 Frem
  • Frej 1-3 Hammarby
  • Häcken 2-1 Norrby
  • Auerbach 3-1 International Leipzig
  • Ludwigsfelde 0-2 Optik Rathenow
  • Triglav 3-2 Domžale
  • DAC 1-0 Soroksár SC
  • Bonner SC 2-1 Rot Weiss Ahlen
  • Spartak Subotica 2-0 Békéscsaba
  • Debrecen 1-2 Budaörs
  • Tennis Borussia 1-5 BAK '07
  • Bačka Palanka 0-1 Vojvodina
  • Rödinghausen 2-3 Germania Egestorf
  • Trenčín 5-1 Inter Bratislava
  • Mladá Boleslav 1-2 Slovan Bratislava
  • Babelsberg 12-0 Staaken
  • GKS Katowice 3-3 Sandecja Nowy Sącz
  • Jahn Regensburg 1-0 Würzburger Kickers
  • Paksi SE 0-0 Arsenal Tula
  • Inter Turku 1-0 SalPa
  • TuS Haltern 1-0 Kaan-Marienborn
  • Weiche Flensburg 7-0 Heider SV
  • Freiburg II 4-1 Reutlingen
  • Olimpija 2-2 Budafoki MTE
  • Saarbrücken 0-0 Sandhausen
  • Rapid Wien 1-0 Floridsdorfer AC
  • Ulm 1-2 Wacker Innsbruck
  • Amstetten 3-2 České Budějovice
  • Ústí nad Labem 8-0 Slavia Praha
  • Austria Lustenau 3-3 Ravensburg
  • Midtjylland 4-1 Fredericia
  • Gleisdorf 09 7-2 Hartberg
  • Energie Cottbus 1-0 Magdeburg
  • Karlsruher SC 2-0 Jeunesse d'Esch
  • Verl 4-0 Schwarz-Weiß Rehden
  • Kickers Offenbach 0-2 Sportfreunde Siegen
  • Wattenscheid 09 0-3 TSV Steinbach
  • Alemannia Aachen 2-2 Wormatia Worms
  • Brommapojkarna 2-1 Sollentuna
  • Vasas 0-1 AIK
  • Levski Sofia 1-1 Ufa
  • Osijek 6-0 Gorica
  • Miedź Legnica 2-1 Slavia Sofia
  • KPV 5-0 PK-37
  • Maribor 2-0 Rudar
  • Preußen Münster 1-1 Fortuna Köln
  • Stuttgarter Kickers 3-2 Balingen
  • Zürich 1-1 Sebail
  • ASC Dortmund 4-1 Wuppertaler SV
  • Greuther Fürth II 3-0 Würzburger Kickers II
  • Jaro 1-2 SJK
  • Gorica 3-1 Aluminij
  • Qarabağ 3-1 Bohemians 1905
  • Újpest 6-2 Shakhtyor
  • Meppen 3-2 Botoşani
  • Wexford 4-1 Waterford
  • Brühl 5-1 Thun
  • Vorskla 0-3 Universitatea Craiova
  • Mura 3-1 Međimurje Čakovec
  • Ferencváros 2-2 Sion
  • Kriens 2-1 Bellinzona
  • St Patrick's Athl. 4-1 Cobh Ramblers
  • Holstein Kiel II 1-3 Niendorfer TSV
  • Arbroath 4-3 Celtic
  • Chertanovo 0-2 Zalaegerszegi TE
  • Cobh Ramblers 1-4 St Patrick's Athl.
  • Wehen Wiesbaden 0-2 Rapperswil-Jona
  • Arminia Bielefeld 0-2 St. Gallen
  • Stabæk 2-0 IFK Göteborg
  • MTK 3-1 Zhetysu
  • Dynamo Kyiv 0-3 Bochum
  • ToVe 1-8 MuSa
  • St. Martin i.M. 0-1 Vorwärts Steyr
  • Bray Wanderers 2-3 Shamrock Rovers
  • Finn Harps 2-1 Limerick
  • Mariehamn 2-0 EIF
  • Newell's Old Boys 1-0 Vélez Sarsfield
  • Colo Colo 0-2 Estudiantes
  • Dynamo Dresden 0-1 Aarau
  • Jablonec 2-1 Viktoria Žižkov
  • Wolfsburg II 4-0 Germania Halberstadt
  • Hennef 05 1-3 Fortuna Köln
  • Grasshopper 0-0 Dynamo Dresden
  • Rangers 3-2 HJK
  • Dunărea Călăraşi 1-0 Desna
  • Politehnica Iași 1-2 Diósgyőr
  • Sibir 5-1 Chernomorets
  • Carl Zeiss Jena 2-4 Erzgebirge Aue
  • Lokomotiv Plovdiv 2-0 Lokomotiv G. Oryahovitsa
  • Mainz 05 II 2-2 Ginsheim
  • Eintracht Norderstedt 2-3 Altona 93
  • Sonnenhof Großaspach 1-3 Elversberg
  • Mariupol' 2-1 Sepsi
  • Hertha BSC II 3-1 Zagłębie Lubin
  • Kleve 0-5 Straelen
  • Sion 0-1 Aarau
  • Beroe 1-1 Astra
  • Korona Kielce 3-2 Ferencváros
  • Dinamo Zagreb 1-1 Etar
  • Yenisey 2-2 Qəbələ
  • Szombathelyi Haladás 1-1 Okzhetpes
  • Dinamo Bucureşti 3-2 Liepāja
  • FCSB 2-2 Shanghai Shenhua
  • Septemvri Sofia 2-0 Aktobe
  • Puskás 1-3 CSKA Sofia
  • Rijeka 1-0 Beijing Guoan
  • Vejle 1-0 Viitorul
  • Gandzasar 1-3 Armavir
  • København 1-0 Roskilde
  • Pogoń Szczecin 0-1 Ostrá
  • Brøndby 5-1 Lokomotiv
  • Vidi 1-1 Sparta Praha
  • Zbrojovka Brno 3-0 Slovan Bratislava
  • Östersunds FK 1-0 Henan Jianye
  • St. Pauli 0-0 Uerdingen
  • Desna 1-2 Sebail
  • Baltika 1-3 Irtysh
  • Tianjin Teda 1-2 Arminia Bielefeld
  • Viitorul 1-2 Lechia Gdańsk
  • Čukarički 3-2 Sinđelić Beograd
  • Sparta Praha 3-1 Vidi
  • CSKA Moskva 5-0 Ventspils
  • MSV Duisburg 3-2 Servette
  • Spartak Moskva 2-1 Rostov
  • Talleres de Córdoba 2-0 Belgrano
  • O'Higgins 1-0 Deportes Iquique
  • Peñarol 2-0 Nacional
  • Akhmat Grozny 1-1 Honvéd
  • Slavia Sofia 0-0 Arka Gdynia
  • Krylya Sovetov 1-0 Žilina
  • CSKA Moskva 2-1 Molde
  • Basel 2-0 Krasnodar
  • Podbrezová 3-1 Dubnica
  • Wisła Kraków 2-3 Puszcza Niepołomice
  • Trenčín 1-0 Dinamo Vranje
  • Hermannstadt 2-2 Taraz
  • Kaisar 1-3 Olimpik Donetsk
  • Paksi SE 0-1 Zira
  • Újpest 0-2 Zagłębie Lubin
  • Randers 2-2 Fredericia
  • Grasshopper 3-0 Vendsyssel
  • Wolfsberger AC 0-1 Ried
  • Bohemians 1905 2-2 Sion
  • Cherno More 1-1 Miedź Legnica
  • Slavia Praha 4-0 Beijing Guoan
  • Dukla Praha 4-0 Příbram
  • Borussia Dortmund II 3-5 TSV Steinbach
  • SKA Khabarovsk 2-1 Celik
  • Wattens 8-2 LASK
  • Kaiserslautern 3-0 Homburg
  • Saarbrücken 1-3 F91 Dudelange
  • Greuther Fürth 1-1 Sandhausen
  • Salzburg 3-2 Blau-Weiß Linz
  • Dinamo Zagreb 2-0 Politehnica Iași
  • Hajduk Split 4-1 Shakhtar Donetsk
  • Magdeburg 3-2 Zwickau
  • Ludogorets 0-2 CFR Cluj
  • Beroe 1-1 Mezőkövesd-Zsóry
  • Austria Wien II 0-1 Mattersburg
  • Esbjerg 1-1 Kolding IF
  • Dunav 2010 1-4 Zhetysu
  • Szombathelyi Haladás 1-2 Sepsi
  • Lausanne Sport 2-1 Puskás
  • Akritas 1-8 Crvena Zvezda
  • Sturm Graz 9-0 Weiz
  • Zenit 1-3 Lokomotiv Moskva
  • Holstein Kiel 0-0 Hansa Rostock
  • Ústí nad Labem 2-1 Slovan Velvary
  • Darmstadt 98 1-2 Paderborn
  • Vorwärts Steyr 4-0 St. Valentin
  • Kriens 2-0 Luzern II
  • Bayern München II 6-0 Wacker Burghausen
  • Austria Klagenfurt 6-2 KAC
  • Bohemians 2-2 Shelbourne
  • Drogheda United 0-2 Derry City
  • Voluntari 2-0 Zemun
  • Radnik Surdulica 3-1 Pohang Steelers
  • Jagiellonia Białystok 1-2 Arsenal Tula
  • České Budějovice 3-1 Slavoj Vyšehrad
  • Liefering 2-2 Hajduk Split II
  • Gorica 3-0 Sesvete
  • BATE Res. 0-2 Isloch
  • Osijek 5-0 Domžale
  • Nieciecza 1-1 Gryf Wejherowo
  • Politehnica Iași 1-2 Shkupi
  • Neman Grodno 2-1 Ruh Brest
  • Odra Opole 2-0 Tychy 71
  • Voždovac 2-0 Brodarac
  • Zemplín Michalovce 2-2 FK Košice
  • Sandecja Nowy Sącz 1-0 Stal Mielec
  • Sigma Olomouc 5-0 Vysočina Jihlava
  • Fakel 2-1 Vendsyssel
  • Wisła Płock 0-0 Ufa
  • MTK 3-0 Lviv
  • Rad Beograd 1-1 Metalac GM
  • Wacker Nordhausen 4-1 Nyíregyháza Spartacus
  • Chojniczanka Chojnice 2-1 Olimpia Grudziądz
  • Neftçi 1-2 Slovan Liberec
  • Botev Plovdiv 2-0 Lokomotiv G. Oryahovitsa
  • Deportivo Antofagasta 5-1 Copiapó
  • Aarau 1-1 Honvéd
  • Hamburger SV 5-3 Midtjylland
  • Ružomberok 0-1 Pohronie
  • Unterhaching 5-0 Juniors OÖ
  • Zlaté Moravce 3-0 Komárno
  • Borussia Dortmund II 4-0 Rot-Weiss Essen
  • Gorica 4-2 Budafoki MTE
  • Rheindorf Altach 2-0 Vaduz
  • Dinamo Bucureşti 0-2 Dinamo Moskva
  • Dinamo Zagreb 2-0 Śląsk Wrocław
  • Piast Gliwice 1-1 Qarabağ
  • Puszcza Niepołomice 1-4 Stal Stalowa Wola
  • Várda SE 0-0 Slavoj Trebišov
  • Osijek 2-1 Tiszakécske
  • Septemvri Sofia 0-1 Karpaty
  • Rudeš 0-0 Krško
  • Rudar 7-0 Dob
  • Mura 2-1 Varaždin
  • Lech Poznań 1-3 Etar
  • Young Boys 3-0 FC Schaffhausen
  • Maribor 0-0 Karviná
  • Dynamo Kyiv 1-1 FCSB
  • CSKA Sofia 1-0 Shanghai Shenhua
  • Viktoria Plzeň 1-1 Wuhan Zall
  • Warta Poznań 0-1 Kauno Žalgiris
  • Brabrand 1-7 AGF
  • Nordsjælland 1-1 Almería
  • Jiskra Mšeno 0-2 Varnsdorf
  • Vejle 1-1 Cracovia Kraków
  • Hartberg 3-3 Wiener Neustadt
  • Hibernians 1-3 Zbrojovka Brno
  • Prestice 0-6 Baník Sokolov
  • Köln 2-1 Bochum
  • Linköping City 1-2 Kalmar
  • Neuchâtel Xamax 3-0 Yverdon Sport
  • Vorwärts Brigittenau 0-6 Floridsdorfer AC
  • Astoria Walldorf 4-1 Arminia Ludwigshafen
  • Babelsberg 4-0 CFC Hertha
  • Hamburger SV II 12-0 Niendorfer TSV
  • Holstein Kiel II 1-1 Barmbek-Uhlenhorst
  • Phoenix Rising 0-7 Sporting KC
  • Táborsko 1-2 Floriana
  • Cobh Ramblers 3-2 Waterford
  • Universidad de Chile 2-1 Universitario
  • Peñarol 2-1 Guayaquil
  • Chornomorets 1-2 Diósgyőr
  • Pogoń Szczecin 1-0 OB
  • Omiya Ardija 1-2 Ryūkyū
  • Grasshopper 2-2 Chemnitzer FC
  • Cherno More 0-1 Arka Gdynia
  • Viitorul 0-3 Yenisey
  • Lokomotiv Plovdiv 7-0 Chernomorets Balchik
  • Dunav 2010 0-1 Sepsi
  • Botev Galabovo 2-1 Vereya
  • Vorskla 0-0 Padideh Khorasan
  • Sibir 2-0 Orenburg U21
  • Korona Kielce 3-3 Ostrá
  • Zorya 1-0 Liepāja
  • Concordia Chiajna 0-1 Wuhan Zall
  • Unterhaching 0-0 Wattens
  • Winterthur 2-2 Flora
  • Nordsjælland 1-1 Ventspils
  • Szombathelyi Haladás 2-1 Voluntari
  • Viitorul 1-2 Saburtalo
  • Wigry Suwałki 0-0 Sūduva
  • Viktoria Plzeň 0-0 Puskás
  • Balzan 0-0 Mladá Boleslav
  • Köln II 7-1 Monheim
  • Gzira United 3-4 Slovan Bratislava
  • O'Higgins 1-1 Rangers
  • Chertanovo 0-1 Keşlə
  • Dubnica 0-1 Prostějov
  • GKS Katowice 2-0 Třinec
  • Neman Grodno 0-2 Luch Minsk
  • Fakel 3-7 Hajduk Split
  • Brann 2-1 Nest-Sotra
  • Banants 0-0 Armavir
  • HamKam 3-1 Stabæk
  • Dynamo Dresden 3-2 Dukla Praha
  • Lyngby 1-5 Malmö FF
  • Desna 0-1 AaB
  • Dinamo Vranje 0-2 Avangard Kursk
  • Erzgebirge Aue 2-0 Union Fürstenwalde
  • Vålerenga 4-1 Strømmen
  • Olimpik Donetsk 0-1 Honvéd
  • Rapid Wien 5-2 Aarau
  • Heidenheim 4-0 Austria Lustenau
  • Levski Sofia 0-1 Henan Jianye
  • Bischofswerdaer FV 4-1 Eintracht Northeim
  • Feronikeli 0-2 Sion
  • Mariupol' 1-1 Gaz Metan Mediaş
  • Istra 1961 0-1 Domžale
  • AIK 1-1 GIF Sundsvall
  • Opava 2-3 Vysočina Jihlava
  • Austria Wien 2-0 Dinamo Zagreb
  • Hajduk Split 1-1 Shakhtyor
  • CFR Cluj 4-2 Trenčín
  • Ferencváros 1-1 Universitatea Craiova
  • Chertanovo 2-2 Lokomotiv Moscow U21
  • AaB Res. 4-1 Septemvri Sofia
  • Örebro 3-2 Sirius
  • Ludogorets 0-1 Lechia Gdańsk
  • Sochi 1-0 Urozhay
  • Guangzhou Evergrande 0-2 Žilina
  • Dalian Yifang 0-2 Vidi
  • Zenit 0-3 Spartak Moskva
  • Admira 0-1 Ebreichsdorf
  • Bodø / Glimt 7-0 Junkeren
  • Rijeka 3-0 Krško
  • Team Wiener Linien 3-4 Horn
  • Thisted 0-0 Skive
  • Skeid 3-0 KFUM
  • Rapid Wien II 5-2 Blau-Weiß Linz
  • Austria Wien II 2-0 Fach-Donaufeld
  • Neuchâtel Xamax 3-1 Stade Nyonnais
  • Raufoss 6-1 Elverum
  • Notodden 4-1 Urædd
  • Rostov 3 1-1 4PENALTIS Lokomotiv Moskva
  • Shelbourne 0-0 UCD
  • Bray Wanderers 0-3 St Patrick's Athl.
  • Bohemians 5-1 Drogheda United
  • Derry City 3-0 Finn Harps
  • Unión La Calera 2-2 Coquimbo Unido
  • Deportes Iquique 2-2 Melipilla
  • V-Varen Nagasaki 0-2 JEF United
  • Shakhtar Donetsk 3-1 Qarabağ
  • Hradec Králové 7-0 Dobrovice
  • Ústí nad Labem 1-2 Loko Vltavín
  • Viktoria Plzen II 2-1 Baník Sokolov
  • Lech Poznań 3-1 DAC
  • Podbeskidzie 2-0 Tychy 71
  • ŁKS Łódź 1-2 Bełchatów
  • Celje 7-0 Beltinci
  • České Budějovice 1-1 Příbram
  • Písek 2-3 Vlašim
  • Hvidovre 1-1 AB
  • Rudar 3-0 NŠ Drava
  • Slavia 4-1 Sputnik
  • Astoria Walldorf 1-1 Neckarsulmer SU
  • Mezőkövesd-Zsóry 12-0 Lokomotíva Košice
  • Paksi SE 1-1 Budaörs
  • Raków Częstochowa 5-3 Jastrzębie
  • Warta Poznań 3-2 Mieszko Gniezno
  • Rapperswil-Jona 1-0 Red Star Zürich
  • Sandecja Nowy Sącz 0-1 Tatran Prešov
  • Stomil Olsztyn 2-2 Swit
  • Nieciecza 2-1 Olimpia Elbląg
  • Dynamo Kyiv 3-2 Sparta Praha
  • Várda SE 2-4 Zemplín Michalovce
  • Garbarnia Kraków 0-4 Puszcza Niepołomice
  • Roskilde 1-1 Frem
  • FC Schaffhausen 1-2 Balingen
  • Völkermarkt 2-3 Austria Klagenfurt
  • GAIS 0-1 Halmstad
  • Hertha BSC II 4-2 Lichtenberg
  • Debrecen 4-0 Luceafărul Oradea
  • Hannover 96 II 0-2 Viktoria Köln
  • Kauno Žalgiris 0-2 Chrobry Głogów
  • Sollentuna 3-1 Frej
  • Shamrock Rovers 2-2 Longford Town
  • Tarpeda 1-0 Ruh Brest
  • Zlaté Moravce 2-0 Inter Bratislava
  • HJK 3-1 Hammarby
  • Degerfors 3-1 Forward
  • Värnamo 0-1 Trelleborg
  • Young Boys 4-2 Wil
  • Helsingborg 1-1 FC Helsingør
  • Bytovia Bytów 2-0 Chojniczanka Chojnice
  • Monheim 0-4 Bonner SC
  • St. Pauli II 0-2 Dassendorf
  • Babelsberg 3-2 Tennis Borussia
  • Strausberg 2-6 BFC Dynamo
  • Fremad Amager 1-1 HB Køge
  • Mjällby 0-0 Landskrona
  • Häcken 0-2 Sarpsborg 08
  • Jerv 7-0 Vindbjart
  • Riga 0-1 Krylya Sovetov
  • Wismut Gera 0-6 Lokomotive Leipzig
  • Norrby 4-1 Utsiktens
  • Unterföhring 2-0 Buchbach
  • Mezőkövesd-Zsóry 2-0 Soroksár SC
  • Stal Mielec 1-0 Rozwój Katowice
  • Slavia Sofia 0-1 Pyunik
  • AFC Eskilstuna 5-0 Syrianska
  • Maritsa Plovdiv 1-2 Vitosha Bistritsa
  • Miedź Legnica 2-1 Vardar
  • Spartak Trnava 0-1 Vasas
  • Basel 2-2 Union Berlin
  • Teplice 2-0 Górnik Zabrze
  • Zalaegerszegi TE 2-1 Karviná
  • Homburg 3-2 Hertha Wiesbach
  • Rheindorf Altach 4-2 St. Gallen
  • Orijent 1919 1-2 Osijek
  • Gorica 3-2 Dob
  • Debrecen 1-3 Kazincbarcika
  • Olimpija 1-1 Gorica
  • Traiskirchen 4-1 Amstetten
  • Kickers Offenbach 1-1 Buchonia Flieden
  • Mjøndalen 2-2 Fredrikstad
  • Västerås SK 2-0 Dalkurd
  • Varberg 1-3 Falkenberg
  • Nitra 3-1 Vác
  • Hartberg 1-2 Lafnitz
  • Hennef 05 2-0 Kaan-Marienborn
  • Sogndal 4-1 Florø
  • Meinerzhagen 3-4 Rot-Weiß Oberhausen
  • Schalke 04 II 1-5 Wiedenbrück
  • Fredericia 3-0 Ringkøbing
  • St. Pölten 2-1 Ried
  • Schweinfurt 4-0 Großbardorf
  • Kolding IF 3-1 Weiche Flensburg
  • Fortuna Düsseldorf II 0-3 Bergisch Gladbach
  • Alemannia Aachen 5-1 Roda JC Res.
  • Luzern 3-1 Chiasso
  • Vaduz 1-2 Wacker Innsbruck II
  • Elversberg 0-2 Fola Esch
  • Pirmasens 1-3 Röchling Völklingen
  • Admira II 0-4 Wiener Neustadt
  • Beroe 0-4 Neftçi
  • FC Schaffhausen 2-0 Yverdon Sport
  • Piast Gliwice 1-1 Bohemians 1905
  • Servette 3-1 Stade Nyonnais
  • Sligo Rovers 3-0 Galway United
  • Viktoria Aschaffenburg 1-0 Mainz 05 II
  • Verl 2-0 Spexard
  • Radnički Niš 0-2 Podbrezová
  • Lugano 1-0 Wacker Innsbruck
  • Mura 6-0 Radomlje
  • Oleksandria 0-2 Botev Vratsa
  • Lech Poznań 1-2 Sturm Graz
  • Ingolstadt II 1-1 Garching
  • Desna 1-0 Prishtina
  • Bryne 6-2 Brodd
  • Liefering 0-0 Wolfsberger AC
  • MTK 2-3 Qəbələ
  • Cracovia Kraków 3-3 Akhmat Grozny
  • Lausanne Sport 2-2 Young Boys
  • Shamrock Rovers 3-1 Cobh Ramblers
  • Beijing Renhe 1-4 Sparta Praha
  • TuS Marienborn 2-6 FSV Frankfurt
  • Tambov 0-2 Zira
  • IFK Göteborg 2-1 Odd
  • New York RB 2-1 Elfsborg
  • Universidad Concepción 3-0 Universitario
  • Houston Dynamo 1-0 Rio Grande Valley
  • Guayaquil 2-1 Alianza Lima
  • Tokyo 2-3 Machida Zelvia
  • Tokyo 0-1 V-Varen Nagasaki
  • Dinamo Vranje 4-4 Slovácko
  • Jagiellonia Białystok 3-1 Slovan Liberec
  • Radnik Surdulica 1-1 Botev Plovdiv
  • Mordovia Saransk 2-0 Volga Ulyanovsk
  • Rudeš 0-0 Aluminij
  • Nykøbing 4-0 HIK
  • 1860 München II 3-2 Buchbach
  • Havelse 3-1 Borussia Hildesheim
  • Hamburger SV II 4-1 Holstein Kiel II
  • Gomel 1-0 Gomelzheldortrans
  • Biolog 2-0 Sibir
  • Astana 0-4 København
  • Zagłębie Lubin 1-2 Sigma Olomouc
  • Vorskla 1-0 Mladost Lučani
  • Wisła Płock 1-1 Henan Jianye
  • TSV Steinbach 2-3 Chemnitzer FC
  • Khimki 2-1 Sereď
  • Astra 4-1 SSC Farul
  • Sibir 0-2 Druzhba
  • Maribor 8-1 Bad Radkersburg
  • Winterthur 2-0 YF Juventus
  • Randers 0-1 Slovácko
  • Zürich 4-1 Flora
  • Karpaty 1-2 Ružomberok
  • Zlín 1-2 Nizhny Novgorod
  • Limerick 4-0 Waterford
  • Rot Weiss Ahlen 3-2 Wiedenbrück
  • Tromsø 1-0 Rubin Kazan
  • Etar 1-1 Wisła Kraków
  • Vojvodina 2-1 Zorya
  • SKA Khabarovsk 2-1 Fakel
  • Čukarički 3-1 Tyumen
  • Ostrá 0-0 Lviv
  • Shanghai Shenhua 1-0 Mons Calpe
  • Cobreloa 1-0 Universidad de Chile
  • Rotor Volgograd 2-0 Baltika
  • Slovan Liberec 1-0 Partizan
  • Dunav 2010 1-0 Shinnik
  • Hobro 1-1 Sigma Olomouc
  • Randers 3-1 Sturm Graz
  • Lokomotiv Plovdiv 2-2 Dinamo Tbilisi
  • Olimpik Donetsk 3-1 Rabotnicki
  • Pakhtakor 0-1 Brøndby
  • Napredak 0-3 Saburtalo
  • Cherno More 2-0 Vardar
  • Anzhi 3-1 Biolog
  • Chornomorets 0-2 Ahal
  • Oleksandria 0-2 Arka Gdynia
  • Mariupol' 0-2 Trenčín
  • Lechia Gdańsk 0-2 OB
  • Fakel 1-1 Yenisey Krasnoyarsk U21
  • Tianjin Teda 1-1 LASK
  • Orenburg 0-2 Skendija 79
  • Karpaty 3-1 Taraz
  • Ranheim 0-2 Östersunds FK
  • Viktoria Plzeň 1-2 CSKA Sofia
  • Vojvodina 2-2 Arsenal Kyiv
  • Slutsk 1-0 UAS Zhitkovichi
  • Crvena Zvezda 2-0 Wacker Nordhausen
  • Rostov 0-5 Zenit
  • Vegalta Sendai 1-0 V-Varen Nagasaki
  • Columbus Crew 0-0 Vissel Kobe
  • Oita Trinita 1-1 Kagoshima
  • Torpedo BelAZ 5-0 Daugavpils / Progress
  • AaB 2-2 Śląsk Wrocław
  • Isloch 0-4 Neman Grodno
  • Vítkovice 2-3 Poprad
  • Brommapojkarna 3-0 Ventspils
  • FC Cartagena 4-3 Juniors OÖ
  • Luch Minsk 5-0 NFK Minsk
  • Vålerenga 3-1 Ullensaker / Kisa
  • Sturm Graz 1-1 Horsens
  • AaB Res. 2-1 Waldhof Mannheim
  • Avangard Kursk 0-3 Radnički Niš
  • Spartak Trnava 3-0 Arsenal Kyiv
  • Dundalk 0-3 LASK
  • Zemun 1-1 Vorwärts Steyr
  • Rapid Wien 2-5 OB
  • O'Higgins 1-1 Santiago Morning
  • Mladá Boleslav 3-3 Hradec Králové
  • Hartberg 3-2 Kapfenberger SV
  • DAC 0-0 Esbjerg
  • Rudar 1-1 Triglav
  • BATE 0-2 Suwon Bluewings
  • Arda 0-2 Spartak Moskva II
  • Spartak Subotica 1-3 Akzhayik
  • Riga 1-1 Guangzhou Evergrande
  • Krasnodar 1-1 Beijing Renhe
  • Houston Dynamo 2-1 Rio Grande Valley
  • Nordsjælland 2-1 CSKA Moskva
  • Minnesota United 9-2 Tucson
  • Spartak Moskva 4-0 Lokomotiv Moskva
  • Lafnitz 1-1 Admira
  • Austria Wien II 1-1 Mauerwerk
  • Eintracht Stadtallendorf 5-0 Hessen Kassel
  • Homburg 0-0 Röchling Völklingen
  • Wegberg-Beeck 0-1 Alemannia Aachen
  • Brage 5-1 Kvarnsvedens W
  • ASV 13 1-2 Horn
  • SV Wallern 0-8 Blau-Weiß Linz
  • Borussia M'gladbach II 2-2 Meerbusch
  • Köln II 2-1 Hilden
  • Hennef 05 5-1 TV Herkenrath
  • Bohemians 4-0 Longford Town
  • Shandong Luneng 2-1 Meizhou Kejia
  • Gamba Osaka 0-1 Tokyo Verdy
  • Sagan Tosu 2-0 JEF United
  • Teplice 1-3 Riga
  • Vitosha Bistritsa 1-2 Shakhtyor
  • Gorodeya 2-0 Ruh Brest
  • Levski Sofia 1-2 Wisła Płock
  • Tychy 71 0-1 Puszcza Niepołomice
  • Nieciecza 1-1 Stal Rzeszów
  • Shakhtyor 2-1 Slovácko
  • Lori 0-2 Armavir
  • Liptovský Mikuláš 3-2 Zemplín Michalovce
  • Chojniczanka Chojnice 1-1 Sandecja Nowy Sącz
  • Midtjylland 4-2 Astana
  • GKS Katowice 5-0 Frýdek-Místek
  • Urozhay 3-3 Ararat
  • SønderjyskE 1-0 Zlín
  • Septemvri Sofia 1-1 Ružomberok
  • Tarpeda 1-2 Gomelzheldortrans
  • Botev Vratsa 4-1 Sereď
  • Austria Wien 0-3 Crvena Zvezda
  • Radnik Surdulica 1-1 Yenisey
  • Karpaty 0-1 Jagiellonia Białystok
  • Mladost Lučani 1-1 Desna
  • Rheindorf Altach 1-1 Wattens
  • Wormatia Worms 3-2 Kaiserslautern II
  • Zorya 1-0 Proleter Novi Sad
  • Zlaté Moravce 0-0 Petržalka akadémia
  • Podbrezová 1-1 Vardar
  • Ufa 2-1 Henan Jianye
  • Aluminij 2-1 Varaždin
  • Rubin Kazan 2-2 Slovan Bratislava
  • Istra 1961 1-4 Triglav
  • Etar 2-0 Chemnitzer FC
  • Al Jazira 1-2 Dinamo Brest
  • Tambov 3-1 Rad Beograd
  • Nizhny Novgorod 3-0 Rabotnicki
  • Altglienicke 0-2 Freiburg II
  • Rozwój Katowice 1-3 Jastrzębie
  • Voždovac 1-0 Lech Poznań
  • Zagłębie Lubin 1-1 Beroe
  • Górnik Zabrze 1-1 Čukarički
  • Napredak 1-0 Akademija Pandev
  • Varnsdorf 2-2 Oberlausitz Neugersdorf
  • Örebro 0-0 København
  • Krasnodar II 2-1 Málaga II
  • Chrobry Głogów 3-0 Polkowice
  • Falkenberg 2-1 Mjällby
  • Sandecja Nowy Sącz 0-2 Bałtyk Gdynia
  • Třinec 5-0 Havířov
  • Schalke 04 II 2-2 Wattenscheid 09
  • Bischofswerdaer FV 2-5 Chemie Leipzig
  • ZFC Meuselwitz 5-0 Wismut Gera
  • Union Vöcklamarkt 1-4 Ried
  • Bayern Alzenau 0-3 Kickers Offenbach
  • Astoria Walldorf 4-2 CfR Pforzheim
  • Sporting KC 9-0 Tucson
  • Philadelphia Union 3-2 New York RB
  • Montreal Impact 0-0 Cincinnati
  • Alianza Lima 3-0 Guayaquil
  • Emelec 3-0 Sporting Cristal
  • Tokushima Vortis 4-1 Tochigi
  • Hobro 1-2 Shakhtar Donetsk
  • SKA Khabarovsk 3-2 Miedź Legnica
  • Isloch 0-2 Torpedo BelAZ
  • Arka Gdynia 1-2 Treska
  • Chertanovo 1-0 Celje
  • České Budějovice 2-0 Slovan Velvary
  • New England 0-0 Shanghai Shenhua
  • Trenčín 1-2 Siroki Brijeg
  • Neman Grodno 1-1 Daugavpils / Progress
  • Botev Plovdiv 0-2 Slovan Liberec
  • Dunav 2010 0-0 Khimki
  • Olimpik Donetsk 2-1 Prishtina
  • Senica 0-0 Mladost Doboj Kakanj
  • Lviv 0-0 Zemun
  • Jagiellonia Białystok 2-1 Dinamo Moskva
  • Miedź Legnica 2-1 Chornomorets
  • Cracovia Kraków 1-0 Partizan
  • Lech Poznań 0-3 Shakhtar Donetsk
  • Mladost Lučani 1-4 Arsenal Tula
  • Odd 5-1 Raufoss
  • Arka Gdynia 2-1 Shakhter Karagandy
  • Stuttgart II 3-1 Wolfsburg II
  • Chertanovo 2-3 Bačka Topola
  • Rapid Wien II 2-4 Wiener Neustadt
  • Saarbrücken 1-0 Dinamo Vranje
  • Zagłębie Lubin 0-1 Vojvodina
  • Norrköping 3-1 Elfsborg
  • Kristiansund 1-0 Djurgården
  • Kongsvinger 1-1 Elverum
  • Orenburg 0-1 Ostrá
  • CSKA Sofia 2-3 Sparta Praha
  • Mura 5-1 NŠ Drava
  • Haugesund 3-1 Nest-Sotra
  • Holstebro 1-3 Thisted
  • Bodø / Glimt 9-0 Mjølner
  • Västerås SK 2-1 AFC Eskilstuna
  • Memmingen 2-1 Austria Lustenau
  • Kashima Antlers 4-2 Omiya Ardija
  • Los Angeles 4-1 Vissel Kobe
  • Mito Hollyhock 1-2 Ryūkyū
  • Dinamo Stavropol 2-1 Biolog
  • Akhmat Grozny 1-2 Borac Banja Luka
  • Lechia Gdańsk 3-3 Viktoria Köln
  • Sochi 1-1 Ararat
  • Raków Częstochowa 3-0 Znicz Pruszków
  • Jablonec 2-0 Hebei CFFC
  • Honka 2-1 KTP
  • Rapid Wien 1-1 Horsens
  • Sturm Graz 3-2 Randers
  • Odra Opole 0-1 ROW Rybnik
  • St. Pölten 2-2 Skendija 79
  • Palanga 1-2 Jelgava
  • Podbeskidzie 1-0 GKS Katowice
  • Lokomotiv Plovdiv 4-1 Belasica
  • Sigma Olomouc 0-1 Shonan Bellmare
  • Guangzhou Evergrande 0-2 Dinamo Brest
  • Shinnik 0-3 Zhetysu
  • Spartak Subotica 1-1 Dinamo Tbilisi
  • Cracovia Kraków 1-0 Vojvodina
  • Karviná 4-1 Tychy 71
  • Radnički Niš 2-1 Spartak Trnava
  • Spartak Moskva II 1-2 Irtysh
  • Viktoria Plzeň 2-2 New England
  • Bačka Palanka 0-0 Arsenal Kyiv
  • Dundalk 3-1 Brommapojkarna
  • Strømsgodset 2-0 Grorud
  • Ludogorets 4-3 Akhmat Grozny
  • Vitosha Bistritsa 0-1 Fakel
  • Halmstad 0-4 Lyngby
  • Oleksandria 2-0 Pyunik
  • Horn 4-0 Komárno
  • Proleter Novi Sad 1-0 Cracovia Kraków
  • Blau-Weiß Linz 1-0 Schalding-Heining
  • Aalesund 3-3 Brattvåg
  • Oedt 1-1 Amstetten
  • Viking 8-1 Sola
  • Sandnes Ulf 0-0 Vidar
  • Öster 1-2 Jönköpings Södra
  • Kapfenberger SV 2-0 Weiz
  • Austria Klagenfurt 1-2 Kalsdorf
  • Shelbourne 0-3 St Patrick's Athl.
  • Curicó Unido 3-2 Deportivo Antofagasta
  • Gamba Osaka 1-1 JEF United
  • Gamba Osaka 2-4 Ryūkyū
  • Sagan Tosu 2-1 Tokyo Verdy
  • Torpedo BelAZ 4-1 Neman Grodno
  • Vítkovice 0-1 Liptovský Mikuláš
  • Odra Opole 3-0 Ślęza Wrocław
  • Tyumen 2-2 Rīgas FS
  • Minsk 0-1 Tarpeda
  • Pardubice 1-0 Uničov
  • Hvidovre 4-0 Næstved
  • Táborsko 4-1 Příbram
  • Varnsdorf 1-1 Viktoria Žižkov
  • Vlašim 1-0 Benesov
  • Bischofswerdaer FV 1-2 Budissa Bautzen
  • AaB Res. 5-3 Vejgaard B
  • Vysočina Jihlava 0-4 Zbrojovka Brno
  • Isloch 4-0 Daugavpils / Progress
  • Garbarnia Kraków 3-2 Resovia Rzeszów
  • Wisła Płock 2-0 Widzew Łódź
  • Bytovia Bytów 3-1 Olimpia Grudziądz
  • Chrobry Głogów 2-1 Warta Poznań
  • Nieciecza 2-1 Siarka Tarnobrzeg
  • Bayreuth 3-2 Erlangen-Bruck
  • Lafnitz 2-0 Grazer AK
  • Örgryte 2-0 Falkenberg
  • Koper 4-2 Triglav
  • Wigry Suwałki 0-3 Kauno Žalgiris
  • Gomel 1-0 Belshina
  • Slavia 1-0 Slutsk
  • Germania Halberstadt 2-3 Askania Bernburg
  • Hradec Králové 3-2 Litomerice
  • Elche 0-2 Zenit
  • Zlaté Moravce 3-0 Slovan Duslo Šaľa
  • Notodden 1-1 Jerv
  • Degerfors 0-0 Sandviken
  • Ullensaker / Kisa 1-1 Skeid
  • Wisła Kraków 1-0 Žilina
  • Voždovac 1-1 SønderjyskE
  • Chojniczanka Chojnice 2-6 Chemik Bydgoszcz
  • Levski Sofia 1-2 Ural
  • DAC 3-2 Csikszereda
  • HamKam 2-1 Strømmen
  • St. Pauli II 4-0 Sasel
  • Korona Kielce 0-2 Puszcza Niepołomice
  • Brage 3-3 Karlstad
  • Norrby 3-1 GAIS
  • Värnamo 1-2 Kalmar
  • BAK '07 3-1 Lichtenberg
  • Eilenburg 1-2 Lokomotive Leipzig
  • Avangard Kursk 0-2 Slovácko
  • Pipinsried 4-4 Unterföhring
  • Tambov 2-1 Arda
  • Luch Minsk 2-1 Panevėžys
  • Union Sandersdorf 0-0 ZFC Meuselwitz
  • Tennis Borussia 0-2 TSV Steinbach
  • Podbrezová 0-2 Daejeon Citizen
  • Viborg 3-2 Vendsyssel
  • Vorskla 0-0 Radnik Surdulica
  • Hamburger SV II 0-2 Hertha BSC II
  • Hertha Zehlendorf 2-6 Union Fürstenwalde
  • Brøndby 3-1 Pogoń Szczecin
  • Vitebsk 1-1 Proleter Novi Sad
  • Babelsberg 8-1 Luckenwalde
  • Zemplín Michalovce 1-0 Dukla Banská Bystrica
  • Tromsø 3-2 Slovan Bratislava
  • Stabæk 2-0 Lillestrøm
  • AaB 5-3 Vejle
  • Zorya 2-2 Piast Gliwice
  • Dukla Praha 2-1 Bohemians 1905
  • Liefering 3-2 Wattens
  • Wormatia Worms 2-0 Astoria Walldorf
  • Waldgirmes 2-5 Eintracht Stadtallendorf
  • Pirmasens 4-2 Sandhausen II
  • Barockstadt Fulda-Lehn. 1-3 FSV Frankfurt
  • Varberg 5-0 Tvååker
  • Nitra 2-1 Šamorín
  • Verl 3-1 Brünninghausen
  • Illertissen 3-0 Schwaben Augsburg
  • Greuther Fürth II 1-0 Mainz 05 II
  • Midtjylland 2-2 Shanghai SIPG
  • Abtswind 4-0 Schweinfurt
  • Drogheda United 0-1 Finn Harps
  • Bryne 2-1 Vard
  • Waldhof Mannheim 3-0 Wuppertaler SV
  • Zlín 0-0 Rubin Kazan
  • Viktoria Aschaffenburg 1-2 Kickers Offenbach
  • Aluminij 3-0 Beltinci
  • 1860 Rosenheim 1-1 Garching
  • OB 2-2 Helsingborg
  • Benatky nad Jizerou 5-0 Mladá Boleslav
  • GIF Sundsvall 0-1 Inter Turku
  • Oleksandria 3-2 Vardar
  • Ludogorets 1-3 Crvena Zvezda
  • Botev Plovdiv 0-1 Krylya Sovetov
  • Rudar 1-3 Gorica
  • Napredak 0-1 Karpaty
  • Rotor Volgograd 1-1 HB Køge
  • Krško 4-0 Dob
  • Levanger 1-0 Steinkjer
  • Athlone Town 0-4 Sligo Rovers
  • Cobh Ramblers 3-1 Wexford
  • Dinamo Minsk 0-2 Ružomberok
  • Cork City 1-3 Longford Town
  • Triglav 1-3 Javor Ivanjica
  • LASK 1-4 Ventspils
  • Bray Wanderers 1-2 Waterford
  • CSKA Sofia 3-0 Dynamo Kyiv
  • Čukarički 0-0 Ural
  • Hessen Dreieich 2-0 Bayern Alzenau
  • Colorado Rapids 0-1 Cincinnati
  • Orlando City 1-1 New York RB
  • Rad Beograd 1-3 Esbjerg
  • CSKA Moskva 3-3 Sarpsborg 08
  • DC United 1-0 Bethlehem Steel
  • Frýdek-Místek 4-3 Prostějov
  • Metta / LU 0-3 Paide
  • Seattle Sounders 1-7 Atlanta United
  • Phoenix Rising 0-0 Minnesota United
  • Las Vegas Lights 5-1 Toronto
  • Universitario 1-0 Universidad Concepción
  • Shimizu S-Pulse 1-2 Montedio Yamagata
  • Bačka Palanka 0-1 Celje
  • Krasnodar 2-0 New England
  • Altona 93 3-0 Eintracht Norderstedt
  • New York City 0-2 København
  • Verl 1-0 Westfalia Rhynern
  • Sandecja Nowy Sącz 0-0 Gryf Wejherowo
  • København 2-0 New York City
  • Vereya 4-2 Haskovo 1957
  • Zagłębie Sosnowiec 2-1 ŁKS Łódź
  • Sogndal 5-1 Sotra
  • Elversberg 1-7 Victoria Rosport
  • Einheit Rudolstadt 0-3 Wacker Nordhausen
  • Drochtersen / Assel 4-3 Teutonia Hamburg
  • Nordsjælland 1-1 Molde
  • Wormatia Worms 3-0 Pfeddersheim
  • VfL Oldenburg 4-1 Atlas Delmenhorst
  • Ufa 1-1 Ararat-Armenia
  • Septemvri Sofia 0-2 Zemun
  • Chemie Leipzig 2-4 Auerbach
  • Korona Kielce 1-2 Stal Mielec
  • Shakhtar Donetsk 0-2 Partizan
  • Mladost Lučani 1-3 Orenburg
  • Saarbrücken 1-1 Viktoria Köln
  • Meerbusch 0-1 Straelen
  • Yenisey 2-2 Vojvodina
  • Wolfsberger AC 2-1 BATE
  • Śląsk Wrocław 2-2 Opava
  • Radnički Niš 0-1 Chayka
  • Krasnodar 2-0 Malmö FF
  • Istiklol 1-1 HB Køge
  • Ranheim 4-0 Stjørdals-Blink
  • Vålerenga 0-2 Mjøndalen
  • Ranheim 6-1 Kolstad
  • Åsane 1-0 Nest-Sotra
  • Yokohama F. Marinos 2-2 Avispa Fukuoka
  • Kawasaki Frontale 4-5 Mito Hollyhock
  • Botev Plovdiv 1-6 Shakhtar Donetsk
  • Örebro 2-2 Pakhtakor
  • Voždovac 4-3 Shonan Bellmare
  • Horsens 1-3 Silkeborg
  • Spartak Subotica 2-4 Vorskla
  • Nordsjælland Res. 3-1 Nykøbing
  • Vitosha Bistritsa 2-2 Borac Banja Luka
  • Legion Dynamo 0-1 Mashuk-KMV
  • Senica 0-0 Suwon Bluewings
  • Lviv 1-1 Mladost Lučani
  • Hammarby 1-0 St. Pölten
  • DAC 3-2 Olimpija
  • Arsenal Tula 1-2 Zhetysu
  • Dinamo Moskva 1-1 Lokomotiv
  • Krasnodar II 1-1 Malmo FF U21
  • Zenit II 2-2 Irtysh
  • Avarta 3-0 Roskilde
  • Portland Timbers 4-0 Deportivo Saprissa
  • Vejgaard B 3-0 Vendsyssel
  • Zenit 0-0 F91 Dudelange
  • Columbus Crew 4-2 Los Angeles
  • Sanfrecce Hiroshima 2-1 Blaublitz Akita
  • Mariupol' 3-0 Arda
  • Radnički Niš